15,331,459 TL

Kazandırdığı Fon Miktarı ile Türkiye'nin Lider Proje Ofisi

Mülakatlarımız başladı!

Mülakatlarımız başladı! Projemizin ilk ayağı olan gençlik katılımı eğitimleriyle ilgili başvurular üzerinden ilk mülakatlarımız 9 Ocak Cuma günü yapıldı.

Projemizin ilk ayağı olan gençlik katılımı eğitimleriyle ilgili başvurular üzerinden ilk mülakatlarımız 9 Ocak Cuma günü yapıldı. Jüri üyelerimiz olan Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, WALD Mütevelli heyeti üyesi Sayın Hülya Alper ve Projemizin asistanımız Sayın Semanur Yontan ile WALD Vakıf binasında mülakatlar gerçekleştirildi. 

Projemize çeşitli kurumlardan, üniversitelerden başvuruda bulunan gençlerimize yönelik mülakatlarımızın ilki gerçekleştirildi. Mülakatlarımız boyunca güçlü jüri ekibi ve donanımlı gençlerimizle birlikte eğlenceli anlara şahit olduk. Biraz sohbet, biraz sınav havasında geçen mülakatlarımızda gençlerimizin yüzlerinin gülerek salondan ayrılmaları bizim onlarda bırakmış olduğumuz güzel bir anının resmiydi adeta. Projemize başvuruda bulanan gençler genel olarak üniversite grubu olmasına rağmen arada lise öğrencilerinin de olması takdire şayan bir durumdu bizim için. Gençlerin mülakatlar sırasında heyecanlanmaları, özellikle bekleme salonunda mülakattan çıkanların bekleyen arkadaşlarına tüyolar vermesi  çoğu zamanda gençlerin “ Beni diğerleri kadar zorlamadığınız için teşekkür ederim” gibisinden esprileriyle aslında samimiyetimizi ve ciddiyetimizi ne derece önemsedikleri ortadaydı. Bu da bizim için onur vericiydi. Herbiri bir diğerinden farklı olan gençleri biraz zorladık evet bu doğru, ancak o gözlerdeki ışıltıyı, o heyecanı ve bitmek bilmeyen hayalleri hedefleri görünce biz de bu gençlerin konuyla ilgili tüm fikirlerini ucundan kıyısından öğrenebilmek için yoğun çaba sarfetmiş bulunduk. Bazen de konular öyle bir uzadı ki kendimizi sohbet ederken bulduk..  Kısacası bu ilk mülakattı ve şubata kadar devamı gelecek! Tüm gençlerimize ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ediyoruz!..